Změna sídla firmy

Potřebujete se brzy přestěhovat? Pokud jde o klasickou domácnost, je často nutná spolupráce s prověřenou stěhovací firmou. A pak i náročná administrativa, kterou je zapotřebí dotáhnout až do nejmenších detailů. Nejinak tomu je, když mění své sídlo nějaká firma. Nezapomeňte, že jde o důležitý krok, který je nutné velmi pečlivě promyslet. Spojuje se totiž obecně s řadou administrativních nebo právních změn. Nižší náklady, rozšíření podnikání nebo naopak prestižnější adresa, která přinese nové klienty, to jsou nejčastější důvody, které si při podobném tématu vybaví snad téměř každý zkušený podnikatel.

Vyhledání vhodného místa je důležité

Chcete provést tento důležitý krok, jste k tomu pevně rozhodnuti? Změna sídla firmy vyžaduje například aktualizaci obchodního rejstříku. A je také důležité na podobnou věc upozornit včas své obchodní partnery. Hodláte ušetřit za pronájem kanceláří a dalších prostor, začít už brzy s virtuálním sídlem? Prestižnější adresa je v podnikání výhodou, stejně tak se nemusíte vzdávat ani dalších věcí. Pokud budete potřebovat na odpoledne jednání s potenciálními zájemci o vaše služby, stačí si velmi jednoduše pronajmout zasedačku. Krátkodobě a tedy flexibilně, ne na celý rok dopředu s podepsanou smlouvou, jak to bývá obvyklé.

  • O změně musí dostat oznámení také finanční úřad, ČSSZ a příslušná zdravotní pojišťovna.
  • Souhlas majitele nemovitosti je také něčím, co vyžaduje zákon. Zajistí to jen krátká smlouva.
  • Živnostenský úřad by měl provést změnu sídla do 15 dnů. Ale pozor, pohlídejte si to sami!
Změna sídla firmy
V případě dotazů nás kontaktujte: +420 774 631 419
Změna sídla firmy

Kde je nutné uvést změnu sídla?

Nezapomeňte, že změna sídla firmy je komplexní záležitost a neobejde se bez ní ani emailový podpis nebo základní informace na vašich oficiálních webovkách. Nezapomeňte ani na vizitky nebo další věci. Účetní programy, sociální sítě, informace pro dodavatele, internetové mapy a tak podobně. Ano, je to velmi důležité, administrativa spojená s podobným stěhováním nemusí být snadnou záležitostí, která by se kompletně vyřídila už dnes.

Pomoc je už připravena

Změna sídla firmy není něco, co byste museli dělat sami. Oslovte tedy odborníky, kteří s podobným procesem mají už velmi bohaté zkušenosti. Virtuální sídlo společnosti je jednodušší cesta, díky níž ušetříte i peníze za pronájem klasických kanceláří. Ve finále se tedy vyplatí, pokud přímo kanceláře nepotřebujete nebo se chystáte přejít na klasický home office. Můžete se podnikání věnovat z pohodlí domova, a přitom mít virtuální sídlo, které je v moderní době už klasikou. To vše na velmi dobré adrese! Nabízí se totiž dlouhodobě pozitivní dopad na vaše podnikání. Na prestižním místě by totiž chtěl podnikat v dnešní době snad naprosto každý, nebo snad ne? Ano, samozřejmě, adresa je vizitka! A rozhoduje i o tom, jaký bude zájem klientů. Možná vás někdo osloví i na základě tohoto atributu.